הכי קל זה לא זה

 
52

יש הרבה דברים לעשות בעסק - שיווק הוא אחד החשובים שבהםהכי קל זה לעשות את המלאכה שלכם. שם אתם מרגישים בבית (או בעבודה).
אם כשלמדתם את המקצוע שלכם, היו אומרים לכם שתצטרכו לעשות כל כך הרבה דברים חוץ מלעבוד במקצוע, באמת הייתם פותחים עסק עצמאי?
הנה רק חלק מהדברים שבעלי עסק עצמאי צריכים לעשות חוץ מלעבוד במקצוע שלהם:
לשווק
למכור
לנהל את עצמם בזמן (מה שקוראים בטעות ניהול זמן, אבל הזמן לא באמת נותן שינהלו אותו)
לנהל עובדים (אם יש כאלה בעסק)
לנהל מלאי (בעסקים שמוכרים מוצר מוחשי)
לעשות הנהלת חשבונות
להוציא הזמנות
לדעת מה חדש בתחום של העסק (השתלמויות וכו')
ועוד ועוד…

מכירים את התמונה?

ואחר כך, עוד צריך גם לעשות את העבודה עצמה.

אז כדי להתמודד עם העומס, הרבה בעלי עסק – בעיקר קטנים או מתחילים – זונחים את כל המסביב, ופשוט עושים את המלאכה של העסק.
או יותר גרוע מזה, כשהם מגלים שאין להם מספיק עבודה, עושים שיווק; כשהם מגלים שהם לא יודעים מה קורה עם הכסף, מנהלים חשבונות; וכשיש להם הרבה עבודה, הם עוזבים הכל ועושים אותה – רק כדי לגלות שכשהם מסיימים, שוב אין להם מקורות הכנסה או עבודה כמו לפני חודש-חודשיים.

אבל מה לעשות, כל עוד אתם העסק, והעסק הוא אתם, יש דברים שאתם צריכים לעשות כל הזמן. אם זה לא בכל יום, אז לפחות כמה פעמים בשבוע.
וגם אם כבר יש לכם כמה עובדים, עדיין אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לעשות רק את המלאכה של העסק, כי אף אחד לא ינהל אותו כמוכם, ואף אחד לא יכול לשווק אותו כמוכם.

כן, אם כבר מדברים על דברים שלא קל לאנשים לעשות, אז אין כמו שיווק כדי לגרום לבעלי עסקים להתעורר בלילה שטופי זיעה.
למרות שהמנוסים שביניכם יודעים, שבלי שיווק של העסק – אין עסק, עדיין אם אפשר לא לשווק – או מה שנקרא, "הם יבואו כשהם יצטרכו אותי" הרי "כולם מכירים אותי" – אז יותר קל.
אבל מה, זה לא עובד.

אם אתם באמת רוצים לפתח את העסק שלכם, ולא רק להשאיר אותו במצב סטאטי, או בנדנה בלתי נגמרת של רווחים-הפסדים וחוזר חלילה, כדאי שתמצאו בעצמכם את הכוחות כדי לעשות את מה שצריך, ולא רק את מה שקל – היי, אולי אפילו תיהנו מזה.

בשלב קצת יותר מאוחר, כשתגיעו ליציבות כלכלית (כלומר, שאתם יודעים כמה כסף זורם באופן עקבי דרך העסק שלכם), תוכלו להוציא חלק מהמשימות של העסק לפרילנסרים, לשכירים או לשיתופי פעולה.
אם תהיו מוכנים לוותר על שליטה מסוימת, תוכלו להשיג את השלב הזה גם מוקדם יותר – והוא כדאי מאוד להתפתחות של העסק לשלבים הבאים.

אהבת? שתף/י את החברים שלך
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn